Публікація

Якщо є ідея і люди, які готові віддаватися цій ідеї, партнери знайдуться, та будь-який проект буде реалізований.

Саме так з’явився проект з довгою назвою та сповнений змісту - “Сприяння креативного розвитку с.Мар’янівка через мобілізацію зусиль громадськості та започаткування міжнародного фестивалю-конкурсу ім.І.С. Козловського “Пошук нового звучання” для обдарованих дітей з малих територій”.

Люди, які живуть у селах, або будь-яким іншим чином з ними пов’язані, розуміють, що можливості сільських та міських жителів із доступу до освіти, інформації, спорту, дуже різняться. Цілі сталого розвитку до 2030 року, яким слідує і Україна, визначають такі цілі, як “рівність у доступі до навчання” та “навчання упродовж всього життя”.  Нажаль, реалізація цих цілей йде дуже повільно.

Основою нашого проекту стала реалізація ідеї рівності у доступі до навчання, в тому числі музичного навчання.

У 40-ка км від Києва у Васильківському районі Київської області, розкинулося мальовниче село з неймовірною історією - Мар’янівка. В цьому селі народився Іван Семенович Козловський – найзнаменитіший тенор 20-го сторіччя. Саме він вперше звернув увагу на те, що діти в селах не мають доступу до музичної освіти, проте є не менш обдарованими, ніж діти з міст. Так, втілюючи у життя надання рівних можливостей сільським територіям у доступі до освіти, він у 1970-ті роки, на свої кошти, збудував музичну  школу в рідному селищі, яку підтримував все своє життя, та яка працює і понині. Він привіз до цієї школи роялі, на одному з яких (Blutner) грав Сергій Рахманінов, і сьогодні на цьому роялі грають Мар’янівські дітлахи.  Мар’янівка стала майже найспівочишим селищем України. Зі 100 учнів середньої школи, в музичній навчаються 70. Така пропорція зберігається протягом останніх 45 років, коли через музичну школу пройшло майже все населення села Мар’янівка.

Метою Івана Козловського було те, щоб його справа жила. Місцеві жителі та педагоги підтримують його справу, проте їх фінансові можливості та можливості жителів з інших сіл не дозволяють надати можливість дітям показувати свої таланти за межами села.

Саме тому, ми вирішили започаткувати конкурс-фестиваль дитячого академічного вокалу для дітей з малих територій саме у Мар’янівці.

Вся громада об’єдналася навколо проекту. Село, з кількістю місцевих жителів в 1000 осіб, прийняло 200 учасників конкурсу та їх супроводжуючих. Так як на конкурс з’їхалися діти з усіх куточків України, місцеві жителі забезпечили їм комфортне проживання у своїх домівках,  пригощали, та, звичайно, всі багато співали.

Два дні фестивалю принесли багато сюрпризів та відкриттів. Величезна кількість талановитих дітей виступила на сцені Мар’янівської школі під акомпанемент своїх викладачів, які грали на Рахманіновському інструменті.

Для багатьох учасників цей конкурс став єдиною можливістю показати свій талант. Всі учасники підтвердили, що змогли приїхати на конкурс лише тому, що він був безоплатним, організаторами була забезпечена вся логістика доставки до місця проведення конкурсу, а також проживання та їжа. Деякі діти зверталися про допомогу приїхати до Києва до донорів, бо сім’я не може забезпечити такі витрати.

Коли вже була розроблена концепція фестивалю-конкурсу, ми з легкістю змогли знайти партнерів в різних сферах. Так, компанія Coca Cola забезпечила всіх учасників питною водою та соками протягом всього заходу; компанія Nestle надала сухі сніданки, які стали смачним додатком дітям; працівники компанії ДТЕК допомагали з відео-зйомкою; фотохудожник Олександр Домре зробив перші художні фотопортрети для всіх учасників фестивалю.

В результаті конкурсу 140 дітей з різних віддалених куточків Україні змогли прийняти в ньому участь та розкрити свої таланти. Місцеві жителі об’єдналися для створення можливості для села – розвинути його інфраструктуру через залучення туристів та забезпечення можливостей своїм дітям побачити світ через фестиваль. Місцевий голова сільської ради всіляко підтримувала організаторів фестивалю. Переможці конкурсу отримали можливість записати свій перший диск на професійній студії. Багато талантів було відкрито. Цей фестиваль у маленькому селі стане маленьким кроком у довгому професійному музикальному житті його учасників.

Ми досягли своєї мети – дати рівні можливість кожному. Хотілося б, щоб наша ініціатива була продовжена та підтримана.

Поділитися

Всі проекти

Маєте партнерський проект про сталий розвиток?Представте його світові!