Публікація

Як жителю Швейцарії написання статті для України мені здається досить сміливим. Я побував у Києві вперше в грудні 2018 року. Я багато читав про важливу роль, яку ця країна відігравала протягом багатьох століть у культурі, торгівлі та постачанні продовольства для цілих континентів. Трагічні події останніх років - конфлікт, який все ще триває, контрастують з красою та культурним багатством цієї країни. Я не насмілююсь давати Україні поради, але я бажаю їй такого майбутнього, в якому люди могли б розвиватися разом у взаємній повазі та у партнерстві.

Це мрія, яку я маю для всієї нашої планети, це мрія, задля якої ми можемо працювати тільки разом. Якщо ти насмілишся мріяти, то, сподіваюся, знайдешь друзів, що втілять твою мрію у життя!

Протягом останніх кількох днів я розглянув 35 проектів, поданих мені Українською мережею Глобального Договору. В мене виникли два важливих питання: 1. Чому і як ми як люди формуємо партнерські відносини, і чому ми повинні будувати та розширювати партнерські відносини з іншими в приватному секторі? 2. Що потрібно для партнерства, щоб воно було успішним і принесло плоди в довгостроковій перспективі?

Те, що я відкрив для себе у цих різноманітних проектах, не лише вражало мене, а також зміцнювало моє переконання, що ми можемо разом працювати над майбутнім, в якому рівень життя буде гідним на Сході та Заході, на Півночі та Півдні. "Давайте втілимо цю мрію в життя", хотів би я вигукнути.

В основі всіх партнерських відносин стоїть партнерство між жінкою і чоловіком. Потрібно більше, ніж співчуття чи фізична привабливість, для того, щоб вони досягли успіху. Спільні цілі та життєвий проект, що базується на спільних цінностях, взаємоповазі, активному слуханні та врегулюванні конфліктів, є настільки ж важливими, як радість, ідеалізм та ентузіазм, щоб побудувати щось разом. Ми зазвичай називаємо це любов’ю.

У соціальному та економічному контексті здавалося б дивним спочатку вибрати термін любов. Але якщо я уважно подумаю про досягнення 17 цілей ООН щодо сталого розвитку, то мова йде не тільки про співпрацю та фінансування, а й про загальну мрію про справедливу землю, де кожен може жити разом у спокої, взаємній повазі та людській гідності. Згідно наших західних традицій ми просто називаємо це любов'ю до ближнього свого чи милосердям. Можливо, ми мусимо використовувати цей термін знову більш свідомо, тому що він дуже змістовний.

Щоб зробити "світ, якого ми прагнемо" реальним, нам потрібні інтенсивні та міцні партнерські відносини, які характеризуються сильною взаємоповагою, чесністю, довірою та людською й професійною компетенцією та знаннями. Згідно з моїми традиціями, я називаю це орієнтуванням всіх індивідуальних, політичних та державних дій на всесвітнє загальне благо. Цей термін, який випливає з християнської соціальної доктрини, глибоко вкорінений у нашу людську підсвідомість і є фундаментальним у всіх культурах та релігіях. Ми залежимо один від одного, ми потребуємо один одного, щоб гідно жити разом.

Це правда, що в минулі часи і сьогодні в політиці та економіці жадібність до влади, впливу і грошей, з одного боку, і чистою дурістю, з іншого боку, знов і знов знищує мрію про "світ, якого ми прагнемо". Націоналістичні, релігійні та расистські екстремісти заважають стійкому глобальному розвитку, як і егоїзм, властолюбство та ненависть. Не визнавати це було б наївно.

Але - і це дає мені надію - багато людей, яких я зустрів у мережі Глобального Договору ООН в останні роки, виступають за віру в спільне майбутнє для всього людства. Співпраця між різними компаніями всередині та за межами національних кордонів є позитивним знаком. Бізнес ніколи не є самоціллю, він служить людям і навколишньому середовищу. Там, де бізнес не поважає їх і гідно не ставиться до них, це, зрештою, руйнує основу, на якій ґрунтується ринкова економіка. Без неушкодженого середовища і без людей економічна діяльність не має сенсу. Багато проектів в Україні працюють дуже відкрито: НУО, уряд, приватна промисловість, культурні, релігійні громади, тощо об'єднуються, створюють підходи для сталого розвитку та проекти, що несуть у собі надію та впевненість. Жадібність, експлуатація, корупція та відсутність любові більше не мають там місця.

Я не дозволю забрати мою мрію про те, що ми як приватний сектор бізнесу можемо і повинні зробити важливий внесок у стійкий, гуманний світ, в якому всі люди можуть вести успішне, щасливе життя, і де природа як наша "Мати Земля" поважається, розуміється і сприймається як частина нас самих.

Я з нетерпінням чекаю продовження налагодження партнерських зв'язків з Україною та Швейцарією, що базуватимуться на слуханні, повазі, вдячності та милосерді. У нас є знання, технології, як засоби, щоб зробити це з нашою доброю волею. Не дозволяйте нам знищити цю мрію через властолюбство, злість, корупцію та дурість.

Коли хтось один мріє про мрію, вона залишається мрією. Коли багато хто мріє про неї спільно, вона стає реальністю!

Антоніо Хатлі, Виконавчий директор мережі Глобального договору в Швейцарії.

Поділитися

Всі проекти

Маєте партнерський проект про сталий розвиток?Представте його світові!